Poniedziałek - Piątek 6:00 - 20:00 | Sobota 7:00 - 12:00
Biuro : 33 82 332 48, 33 82 345 24
Sklep: 33 82 334 11

Spółdzielnia Pracy Transportowo - Motoryzacyjna

Kompleksowa obsługa pojazdów w jednym miejscu!

U nas można samochód naprawić, przedłużyć ważność dowodu rejestracyjnego, zatankować paliwo oraz kupić akcesoria czy części zamienne do samochodów osobowych i do pojazdów ciężarowych – tak nowe jak i używane. W naszej Spółdzielni można oddać wyeksploatowany pojazd do Stacji Demontażu.

DIAGNOSTYKA OSKP

Pierwsze przeglądy, okresowe i dodatkowe wszystkich pojazdów: motocykle, pojazdy samochodowe, ciągniki i przyczepy rolnicze, pojazdy zarejestrowane po raz pierwszy za granicą, pojazdy skierowane przez organ Ruchu Drogowego lub Starostwo. Nadawanie i wybijanie numerów oraz tabliczek znamionowych zastępczych, przystosowanych do zasilania gazem.

STACJA PALIW

Zapewniamy najwyższą jakość paliw oraz umiarkowane ceny na lokalnym rynku.

STACJA DEMONTAŻU POJAZDÓW

Profesjonalny odzysk substancji i materiałów z pojazdów wycofanych z eksploatacji, zapobiega emisji zanieczyszczeń do środowiska. Przyjmujemy pojazdy do kasacji. Wydajemy stosowne zaświadczenia w celu ich wyrejestrowania. Demontaż pojazdów wycofanych z ruchu. Sprzedaż części używanych. Samochody uszkodzone odbieramy we własnym zakresie.

SKLEP MOTO

Nasz sklep oferuje szeroką gamę części zamiennych i akcesoriów do samochodów osobowych i ciężarowych.
Zadzwoń i zamów: 33 82 334 11

Spłdzielnia Pracy Transportowo – Motoryzacyjna

PRZEWÓZ Wadowice

Od roku 1946 Spółdzielnia rozpoczęła funkcjonowanie. Wiodącą działalnością był transport, przeładunek i usługi naprawcze samochodów na terenie Wadowic. Jest to pierwsza Spółdzielnia, która świadczyła usługi o takim charakterze. Informacja o tym spowodowała zwiększenie zapotrzebowania. Spółdzielnia swoim działaniem objęła też Andrychów i Kęty. Prace przeładunkowe wykonywano siłą swoich rąk, a tabor samochodowy zdobywano skupując stare samochody remontując je we własnym zakresie. W 1961 roku Spółdzielnia rozpoczęła działalność przyuczania do zawodu mechanika i kierowcy. W latach 1969 -1974 trwała budowa obecnej siedziby Spółdzielni przez jej członków. Usługi transportowe od 1973 r. świadczone są już na całą Polskę. Ówczesna polityka państwa nakazuje łączenie się firm o tym samym profilu w jedną całość i w konsekwencji Spółdzielnia „Przewóz” zostaje połączona ze Spółdzielnią „Spedytor” w Bielsku-Białej przyjmując nazwę Wojewódzka Spółdzielnia Transportowo-Motoryzacyjna „Transped”.

W 1980 roku Spółdzielnia wraca do swojej nazwy, odłącza się od bielskiej spółdzielni i przyjmuje poprzednią nazwę „Przewóz”. Spółdzielnia odchodzi od działalności przeładunkowej pozostając przy świadczeniu usług naprawczych i transportowych. Sytuacja ekonomiczna w latach 90 zmusza Spółdzielnię do poszukiwania nowych rozwiązań, czego efektem jest powstanie w Spółdzielni ogólnodostępnej stacji paliw, sklepu z częściami samochodowymi oraz stacji diagnostycznej. Działania te mają na celu rozwój i zapewnienie miejsc pracy obecnym członkom.

W 2016 roku Spółdzielnia obchodziła

70 rocznicę istnienia

CZYTAJ WIĘCEJ

CERTYFIKAT FCA

Certyfikat potwierdzający współpracę
Spółdzielni Pracy Transporotwo – Motoryzacyjnej PRZEWÓZ w ramach sieci zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji działającej w imieniu FCA Poland S.A.

KONCESJE I DECYZJE URZĘDOWE

Spółdzielnia Pracy Transporotwo – Motoryzacyjna PRZEWÓZ posiada wszystkie koncesje i pozwolenia wymagane dla usług świadczonych przez Spółdzielnię:

DECYZJA zgodność OSKP

Decyzja Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego poświadczająca, że Spółdzielnia Pracy Transportowo – Motoryzacyjna PRZEWÓZ posiada wyposażenie i warunki zgodne z wymaganiami dotyczącymi okręgowej stacji kontroli pojazdów.

KONCESJA na obrót paliwami ciekłymi

Decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki udzielająca Spółdzielni Pracy Transporotwo – Motoryzacyjnej PRZEWÓZ koncesji na obrót paliwami ciekłymi na okres 2011.01.16 – 2030.12.31

LICENCJA NR 0069630

Licencja udzielona Spółdzielni Pracy Transporotwo – Motoryzacyjnej PRZEWÓZ przez Starostę Wadowic na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu rzeczy. Obszar całego kraju. Licencja ważna do 14.03.2034

DECYZJA dot. wytwarzania odpadów

Decyzja Marszałka woj. Małopolskiego – udzielenie Spółdzielni Pracy Transporotwo – Motoryzacyjnej PRZEWÓZ pozwolenia na wytwarzanie odpadów, w związku z prowadzeniem stacji demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

RODO

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ